Поради батькам :як допомогти підліткам під час карантину

Підлітковий вік– один із найскладніших періодів як в житті дитини. Саме цей час вважається становленням підлітка як особистості. Окрім цього, підлітки мають велику потребу в спілкуванні з однолітками. Тому період карантину є для них неймовірно складним, адже потрібно знаходитись вдома, немає можливості побачитись та погуляти з друзями та ще й потрібно багато часу приділяти дистанційному навчанню.


Як батьки можуть допомогти підліткам під час карантину?

  1. Поговорити про ситуацію, що склалася. Важливо користуватимся фактами про захворювання та методи захисту від коронавірусу. «Якщо ви не хочете створювати необґрунтований страх у дітей, то повинні переконатися, що вони розуміють факти і знають, як діяти", – радить вчений Карл Шеперіс. Користуйтеся лише ОФІЦІЙНИМИ джерелами інформації (сайт Всесвітньої організації охорони здоров’я, Міністерства охорони здоров’я). Проте, важливо не читати новини цілодобово. Виділіть для цього окремий конкретний час (наприклад, кожен день з 14:00 до 15:00).
  2. Поясніть, що відчувати тривогу – це НОРМАЛЬНО! Адже на фоні карантину підлітки можуть стати більш дратівливими або замкнутими. Розкажіть їм, що тривога – це нормальна функція здорової людини, яка попереджає нас про загрози і, в свою чергу, допомагає вживати заходів для захисту себе та своїх рідних. Саме відчуття тривоги допомагає нам прийняти рішення, що потрібно мити руки, не торкатися обличчя, не контактувати з з людьми і т.д.
  3. Режим дня. Важливо мати чіткий розпорядок дня, де буде відведений час на навчання, відпочинок, домашні обов’язки, спілкування з однолітками в соціальних мережах, спільні справи з рідними, хобі. Також важливо збалансовано харчуватися та займатися спортом.
  4. Плануйте час для спільних справ. Регулярно плануйте цікаві розваги чи справи, які ви можете зробити разом з підлітками, наприклад, подивитися фільм чи розважальне шоу, пограти у настільні ігри, поробити разом фізичні вправи чи йогу, навчити їх готувати улюблену страву або попросіть їх навчити вас їхнього хобі.
  5. Важливо давати більше часу для спілкування в соціальних мережах!!! Саме в цей час соціальні мережі важливі як ніколи. Комунікація, зворотній зв’язок – одна із складових життя підлітків, і відмовляти їм в цьому категорично не можна. "Ви не повинні бути ідеальними батьками зараз. Дозвольте дитині збільшити час, коли можна поспілкуватися з друзями в соцмережах", –говорить вчений Карл Шеперіс.
  6. Можливість побути на самоті. Дайте час для підлітка побути на самоті, почитати улюблену книгу чи послухати улюблену музику.
  7. Дайте відчуття опори та підтримки! Поговоріть зі своїми дітьми, що якщо вони відчуватимуть тривогу, сум, хвилювання чи самотність, вони можуть звернутися до вас по допомогу і ви обов’язково їх підтримаєте, дасте можливість виговоритися і допоможете їм.
  8. Обіймайте своїх підлітків мінімум 5 разів на день.
  9. І найважливіше, говоріть їм «Я тебе люблю!», адже підліткам надважливо чути від вас ці слова!

Пам’ятайте, що саме у такі непрості періоди, ви може стати ще ближчими зі своїми дітьми і налаштувати ще кращі взаємини.

З любов’ю у серці, дитячий психолог Людмила Семеняка!

Кiлькiсть переглядiв: 91