Рухливі ігри для дітей вдома

В країні – карантин. А це означає, що всі ми знаходимося з дітьми вдома. Проте дітям дуже важливо рухатися. В квартирі це також можна організувати і провести цікаво час з власними дітьми. Тому, я пропоную Вам підбірку рухвиливих ігор з дітьми вдома.

 1. В пошуку скарбів

Дитина виходить з кімнати, а дорослий (інші діти) ховає заздалегідь обрані «скарби» в доступних місцях. Коли дитина повертається, то має знайти «скарб». Допомогти впоратися із завданням можна підказками на кшталт «тепло-холодно». «Скарб» не повинен бути занадто маленького розміру, адже його важливо знайти. Також учасник, який ховає «скарб», може намалювати на папері карту дому та відзначити буквою «Х» ту частину, де заховано «скарб». Учасник, який знайде «скарб» швидше за всіх, ховає його в наступному раунді.

 1. Інший варіант гра «Абракадабра»

Одна людина ховає певний предмет, а решта гравців виходять в іншу кімнату. Той, хто ховає, бере шматочок тканини й ховає його в кімнаті так, щоб її маленький фрагмент залишався на видному місці, визирав звідки-небудь. Решта гравців входять у кімнату й шукають захований шматочок тканини. Гравці нічого не можуть чіпати руками, а тільки шукати очима. Після того як гравець побачив тканину, він вигукує «Абракадабра» й не каже нікому, де вона захована. Решта гравців продовжують шукати шматочок тканини й теж вигукують «Абракадабра», коли знаходять його.Усі повинні знайти шматочок тканини, а той, хто знайшов першим, буде ховати в наступному раунді.

 1. Кольорова кімната

Ведучий називає будь-який колір на свій розсуд.

Завдання гравців швидше за всіх знайти в кімнаті предмет такого ж кольору, який загадав ведучий. Перемагає той учасник, який швидше за всіх знайде предмет потрібного кольору. Він стає ведучим у наступному турі.

 1. Гомінкий дзвіночок

Для гри учасникам знадобиться іграшковий дзвіночок. Один з дітей стає «охоронцем дзвіночка». Цей учасник ховає дзвіночок від інших. Усі інші гравці будуть «шукачами дзвіночка». Їх завдання – знайти захований дзвіночок. «Шукачі дзвіночка» виходять з кімнати, а «охоронець дзвіночка» ретельно ховає його, після чого «шукачі дзвіночка» повертаються й беруться до пошуку.Учасник, який першим знаходить дзвіночок, дзвонить у нього, щоби повідомити про свою перемогу, і стає «охоронцем дзвіночка» у наступному раунді. Якщо ніхто не може знайти дзвіночок, «охоронець дзвіночка» показує місце схованки, і гра починається спочатку.

 1. Метання предметів

Для цього Вам знадобитися тазик або відро, а також маленькі м’ячики чи кульки. Спочатку гравці відходять на відстань спочатку півметра і намагаються потрапити в тазик (відро). Якщо у гравця вийшло влучити, то він відступає крок назад і т.д.

 1. Море хвилюється раз…

Обирається ведучий. Він відвертається від інших і вимовляє віршик (поки він каже, всі гравці хаотично рухаються).

Море хвилюється раз,

Море хвилюється два,

Море хвилюється три,

Морська фігура на місці замри!

Гравці завмирають, зображуючи "морські" фігури. Ведучий підходить до будь-якого гравця, доторкається до нього рукою - гравець зображує, кого саме він показує. Завдання ведучого - відгадати, що це за фігура.

Якщо гравець зображує не схоже, він стає водою на наступний етап.

Загадуються також: звірина фігура, пташина фігура, робоча фігура, і так далі, на що фантазії вистачить:)))

 1. Їстівне-неїстівне

Обирається ведучий, інші учасники сідають на лавицю. Ведучий по черзі кидає кожному гравцеві м'ячик і одночасно називає який-небудь предмет. Якщо предмет їстівний - м'ячик потрібно зловити, якщо ні - відбити. Хто помилився, стає на місце ведучого.


 1. ​ Гра в хованки

Проста дитяча забава, яка розвиває креативність. Але пам'ятайте, що хованки повинні бути безпечними. Тому заздалегідь домовтесь про місця, в які не можна забиратися: хиткі шафи, простір біля газової плити і т.д. І трохи піддавайтеся, тому що сховатися в міській квартирі - завдання не з легких.

 1. Танці

Влаштуйте міні-дискотеку або тематичну вечірку. Зробіть підбірку з танцювальними відео.


 1. Будівництво халабуди

Побудуйте цілий комплекс халабуд зі стільців і ковдр. Або обладнайте будиночок, в якому дитина зможе проводити свій час. Увечері вимкніть основне світло, залиште настільну лампу. У такій атмосфері затишно читати казки, грати в ігри або просто спілкуватися.

 1. «Крокодил»

Основна мета гри - пояснити слово жестами. Спробуйте урізноманітнити розвагу, загадуючи персонажів з мультфільмів, відомих вашій дитині співаків або спортсменів. Щоб продемонструвати загадане слово, малюк змушений буде чимало рухатися. Ускладните гру для дітей постарше: загадувати словосполучення, складні слова. Як «покарання» за нерозгадані завдання пропонуйте рухливі штрафи: присісти 5 разів, 3 рази віджатися, пострибати, показати танець, заспівати пісню.

 1. А ще можна влаштувати:
 • боулінг в коридорі з пластиковими пляшками;
 • смугу перешкод (чергування стрибків через умовні перешкоди і повзання між ніжками стільця);
 • змагання з дорослими – хто більше зробить нахилів, присідань …

Це лише невеликий перелік різноманітних ігор вдома. Все залежить від вашої фантазії та уяви!

Тому грайте з задоволенням, фантазуйте, експериментуйте і проводьте весело час з дітьми!


З любов’ю у серці, дитячий психолог Людмила Семеняка!

Кiлькiсть переглядiв: 88